top of page

28. 4.

Asociace hudebního průmyslu -  AHP vyjádřila podporu Asociaci promotérů a producentů v oblasti kultury - APPOK a souhlas s jednáním s OSA a vládou ČR.

24. 4.

Výzva vzhledem k členům APPOK

14. 4.

Otevřené dopisy vládě ČR 

29. 3.

Pokračování mediace s OSA

4. 2.

Výzva pro spravedlivé kompenzace pro oblast kultury a sportu. Kompenzace musí být důstojné. Přijdete se k nám.

22. 11.

Poslali jsme otevřený dopis vládě kvůli kompenzaci vstupného. Pokud se člověk nemůže dostavit na akci, protože není očkovaný. Nechceme se stát vládním nástrojem pro vymáhání očkování!

12. 11.

Poslali jsme otevřený dopis vládě, která zavádí nová opatření a kulturu využívá jako nástroj pro vydírání občamů. Kultura je opět pranýřovaná!

11.5.

Proběhne první koncert po dlouhé době. Asociace APPOK spolu s partnery přivítá na Výstavišti Praha Chinaski, Pavla Šporcla a další hosty. Koncert je pro 3000 lidí, především pak pro pracovníky z první linie.

26.4.

Společně s ČTK jsme v Praze v ulici Na Příkopě otevřeli venkovní výstavu 30 LET SVOBODNÉ KULTURY jako připomínku na všechny skvělé kulturní akce, které se zde od revoluce odehrály. Výstava bude přístupná do 24. května.

12.4.

Ode dne 12. dubna se rozvolnila část opatření. Do škol se vrátili žáci prvního stupně základních škol a posledních ročníků mateřských škol, za podmínky antigenního testování dvakrát týdně.

Otevřela se také část prodejen, například prodejny dětského oblečení a obuvi, náhradních dílů pro auta, papírnictví, čistírny či farmářské trhy. Povolení otevřít venkovní prostory dostaly také zoologické a botanické zahrady.

Do areálu může ale pouze pětina maximálního počtu lidí. Zároveň také skončil nouzový stav a s ním i zákaz cestování mezi okresy, či zákaz vycházení mezi 21.–5. hodinou.

22.3.

V pondělí 22. března 2021, na roční výročí první oběti pandemie covidu-19 v Česku, spolek Milion chvilek zorganizoval pietní akci, kdy byly na dlažbu Staroměstského náměstí v Praze nasprejovány tisíce bílých křížů jako památka 25 tisíc obětí pandemie v Česku. V poledne se leckde v republice rozezněly kostelní zvony a kdokoliv se mohl připojit k minutě ticha za oběti covidu-19

1.3.

Ode dne 1. března se zavřely všechny školy, školky i dětské skupiny. Nově také na 3 týdny není možné cestovat mezi okresy – nakupovat lze v celém okresu, na procházky pouze po obci. Uzavřela se také velká část dosud otevřených maloobchodů, například papírnictví či prodejen dětského oblečení. Stejného dne vláda schválila také povinné testování ve firmách s více než 50 zaměstnanci.

11.2.

Dne 11. února Poslanecká sněmovna neprodloužila nouzový stav. Stejného dne rozhodla vláda České republiky o uzavření okresů Cheb, Sokolov a Trutnov. Na veřejných místech je povinné nosit respirátor a chirurgické masky a není možné z těchto okresů vycestovat.

21.1.

Dne 21. ledna schválila Poslanecká sněmovna prodloužení nouzového stavu do 14. února 2021.

15.12.

Vláda rozhodla, že se opět přechází do 4. stupně PES a odchází tedy k uzavření galerií a muzeí. Výjimku však dostaly dvě výstavy - Sluneční králové a Rembrandt, které tak mohou zůstat otevřeny i ve 4. stupni PES.

10.12.

Vláda prodloužila možnost žádat o COVID - KULTURA2 do 22. prosince. 

3.12.

Česko přechází do 3. stupně PES. Je zde možnost otevřít galerie, výstavy a muzea do 25 % své kapacity. Kina a divadla jsou však stále bez diváků. Otvírací doba je mezena.

15.10.

Vláda spustila program  COVID - KULTURA2.

12.10.

Vláda rozhodla na 14 dní uzavřít divadla, kina a kulturní akce. Je zakázáno shromažďování více než 6 lidí. Uzavření však trvá až do 2. prosince.

21.9.

V Praze a Středočeském kraji je povinnost nosit roušky i venku.

18.9.

Na venkovních akcí nad 100 účastníků jsou povinné roušky.

18.8.

Vláda spustila program COVID - KULTURA 1. Žádosti je možné podávat od 18. srpna do 18. září.

17.7.

Jako náhrada za Colors of Ostrava se měl konat NEfestival pro 1000 lidí. NEfestival byl kvůli opatření vlády zrušen z hodiny na hodinu.

léto

Povolení akcí do 1000 účastníků. Nemohli se tak konat velké festivaly jako každé léto.

15.6.

Rozhovor na ČT24 se zakládajícím členem asociace APPOK Viliamem Ďurišem. Hlavním tématem bylo rozvolňování kulturních akcí. Interview vedl Daniel Tkáč - zde.

12.5.

Jednání ministra kultury ČR se zástupci APPOK proběhlo úspěšně. Tisková zpráva z jednání - zde.

12.5.

V hlavní zprávách na CNN Prima NEWS, se ministr kultury Lubomír Zaorálek vyjadřoval k situaci voucherů na kulturu. Zástupci APPOK se mu na společném jednání snažili vysvětlit, že zákon o voucherech má dosud plno nejasností, které je nutné dořešit dříve, než bude zákon finálně schválen - více zde.

05.5.

Zaslán druhý otevřený dopis vládě za asociaci APPOK - více zde.

29.4.

„Dostali jsme se do situace, kdy cítíme, že jsme na naprostém okraji zájmu, protože kdo by šel teď na koncert, do divadla, výstavu. Koho zajímá, jestli jeho oblíbená kapela přijede v červnu nebo v září anebo až příští rok? Koho by teď zajímala kultura! Možná se lidé ptají, co se zakoupenými vstupenkami? Ale především je tu stěžejní otázka, co bude nyní s firmami, které tyto akce zajišťují,“ říká zakládající členka Asociace APPOK a ředitelka firmy T SERVIS Jana Heřmánková. Více zde.

28.4.

Čekat až se koronaviru definitivně zbavíme, a pak přijít s náhradami škod, pohřbí spoustu malých i středních podnikatelů. APPOK apeluje na vládu, aby se nezapomnělo na lidi pracující v kultuře. Více zde.

27.4.

Do kina a do bazénu se už brzy dostaneme, na velké koncerty bohužel ne. Je bazén bezpečnější než koncertní sál? APPOK bude hledat cesty, jak uskutečnit alespoň v omezené míře koncerty a divadelní a muzikálová představení. Více zde.

27.4.

Hledat právní kličky se nevyplácí. Mnoho podnikatelů se chystá žalovat stát o ušlý zisk. APPOK jedná s právníky, jak na celou nově vzniklou situaci bude reagovat. Rozhovor s advokátem Tomášem Sokolem - zde.

24.4.

Vláda představila nový harmonogram otevření provozoven, restaurací a služeb. Vše by se mělo o 14 dnů urychlit. Přesné detaily a podmínky se postupně zveřejňují. Projděte si přehledný harmonogram, kdy se co bude otevírat podle zrychleného scénáře - zde.

23.4.

Soud ve čtvrtek zrušil s účinností od nadcházejícího pondělí 27. dubna čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která v souvislosti s koronavirovou pandemií omezila volný pohyb, maloobchod a služby. Podle něj jsou nezákonná - více zde.

23.4.

Nově jsme zveřejnili další dva členy pracovní skupiny - Davida Urbana, D Smack U Promotion a Matěje Štěpána, Shameless - více zde

17.4.

Novým zakládajícím členem asociace APPOK se stává Janis Sidovský - více o něm zde.

17.4.

Asociace Appok stmelila producenty a promotéry! Viliam Ďuriš v rozhovoru pro Právo Novinky upozorňuje na to, že velcí promotéři a producenti možná vydrží, ale padnou ti, kteří pro ně pracují. - rozhovor zde.

15.4.

Viliam Ďuriš, jeden ze zakladatelů asociace APPOK v rozhovoru pro ČT24 - rozhovor zde.

14.4.

Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností - více zde.

9.4.

Rozhovor na ČT24 s Lubomírem Zaorálkem, ministrem kultury, kde došlo i na téma nově vzniklé asociace APPOK - rozhovor zde.

8.4.

Zaslán dopis vládě za asociaci APPOK- více zde.

2.4.

Zakládajícími členy asociace APPOK jsou - Viliam Ďuriš, Jana Heřmánková a Romana Jedličková - více o nich zde.

2.4.

Založení asociace APPOK - tisková zpráva zde

bottom of page