top of page

Členem APPOK se může stát fyzická i právnická osoba, od producentů a promotérů, technických profesí až ke kreativcům a samostatným umělcům pracujících v kultuře jako OSVČ, DPP a DPD.

 

Všichni členové APPOK mají rovný přístup k informacím o probíhajících jednáních.

Pro všechny členy APPOK se pokusíme vyjednat co nejlepší podmínky, podporu a kompenzace.

Jednotný postup nám pomůže dosáhnout co nejlepšího výsledku.

 

Děkujeme za Vaši důvěru!

Dejte OK kultuře!

ZAKLÁDAJÍCÍ ČLENOVÉ

viliam2.jpg

Viliam Ďuriš je CEO společnosti JVS Group, která letos oslavila 20 let na českém trhu.

 

Mimo Českou republiku má agentura pobočky na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku, kde pořádá koncerty světových hvězd jako je Ennio Morricone, José Carreras, Hans Zimmer, Mireille Mathieu, Paul Anka, Ringo Starr a mnoho dalších.

 

JVS GROUP pořádá také naučné světové výstavy, které navštívily stovky tisíc návštěvníků. Mezi ně se řadí výstavy jako Titanic, Tutanchamon, Mumie Světa, Poklad Inků nebo Gateway to Space. Téma kosmonautiky Viliama Ďuriše inspirovalo natolik, že se pustil do produkce vlastní výstavy mapující historii, současnost i budoucnost letů do vesmíru – Cosmos Discovery, čím si splnil svůj chlapecký sen. Po třech letech práce se mu podařilo připravit velkolepou výstavu plnou originálních exponátů, které se vrátily z kosmu nebo dokonce přímo z Měsíce, a vytvořil tak zábavný a naučný prostor, který nemá ve světě obdoby. Tato výstava sklidila velký úspěch v mnoha zemích světa. V druhé polovině roku měla pokračovat ve Španělsku, Velké Británii a Francii. Cosmos Discovery je nyní na Výstaviště Praha Holešovice, kde nyní bohužel „spí“ a čeká na své znovuotevření.

„Cosmos Discovery je naše srdcová záležitost. Kosmický výzkum je něco, co vědu a mezinárodní spolupráci opravdu posouvá vpřed. Z našeho pohledu jsou cesty do vesmíru nejdůležitější součástí moderních dějin lidstva. To je to, co chceme na této výstavě zprostředkovat všem návštěvníkům,“ říká o výstavě Viliam Ďuriš.

APPOK_INSTA_1080x1080 (2).jpg

Janis Sidovský je přední český producent a PR manažer působící v oblasti kultury již 27 let.

 

Spektrum jeho činností zahrnuje jak populární hudbu, kde získal 3 platinové desky, tak klasickou hudbu, kde byla jeho tvář roky spojována s festivalem Prague Proms a především s Českým národním symfonickým orchestrem.

V hudebním divadle působil nejen jako PR manažer muzikálů Dracula, Bídníci nebo Mamma Mia, ale také jako producent pět let vyprodané Noci na Karlštejně, oceněné nominací na cenu Thálie.

"Organizaci, která by hájila zájmy producentů i všech, kteří v naší branži působí, postrádám řadu let. Asociaci APPOK potřebujeme nejen v této krizové situaci, ale také v příštích době, která bude rozhodně jiná, než jsme byli dosud zvyklí.

Můžu mluvit za hudební divadlo, které netvoří jen herci, ale také produkční, kostýmerky, maskérky, hudebníci, tanečníci a další nepostradatelní profesionálové, pro které je kumšt jejich životem.” - Janis Sidovský

jana_268___oo6.jpg

Jana Heřmánková pracuje s nadšením sobě vlastním v hudebním průmyslu přes dvacet let.

 

Začala jako ředitelka klubu Roxy, poté byla booking managerkou v agentuře D Smack U promotion a dělala i produkci koncertům a festivalům. Před deseti lety začala úzce spolupracovat s firmou T Servis, kde je nyní čtvrtým rokem jednatelkou a výkonnou ředitelkou.

 

Společnost T SERVIS již 27 let poskytuje služby v oblasti pronájmu techniky pro zabezpečení akcí. Portfolio klientů má opravdu široké, a to od malých prezentací, konferencí, korporátních a společenských akcí, přes natáčení reklam, TV pořadů, seriálů, koncertů a festivalů, až po velká turné českých a světových kapel. T Servis disponuje špičkovou technikou od renomovaných firem a má kvalifikovaný tým odborníků. Díky tomu patří na špičku ve svém oboru nejen v ČR, ale také v celoevropském měřítku.

 

„V asociaci APPOK jsme se sešli proto, abychom ukázali, že i kultura v nemalé míře podporuje naší ekonomiku, že je zde mnoho prosperujících firem pracujících bez státních dotací. Kultura je důležitou hodnotou pro život a v této době je potřeba ji zachovat o to víc. A právě uvolnění kulturních akcí může pomoci celkově neutěšené ekonomické a sociální situaci. Chceme se podílet na vytvoření podmínek pro znovuobnovení kulturních akcí.“ - Jana Heřmánková

romana_2.jpg

Romana Jedličková se věnuje kultuře přes 12 let.

 

Během studia v Brně začala se vzdělávacími, kulturními a sportovními akcemi. Na vysoké škole pracovala pro společnost Red Bull jako Student Brand Manager, kdy jako „šedá eminence“ kampusů pořádala nespočet vlastních i globálních projektů.

 

V této době se začala propojovat její vášeň pro hudbu a kulturu s event marketingem, na který se následně zaměřila. Spolupodílela se například na Red Bull Music Academy nebo na projektu k hledání mladých umělců – Red Bull Base Camp v Praze a Bratislavě. Po škole nastoupila do společnosti Philip Morris, kde se věnovala aktivaci mezinárodních značek na českých a slovenských festivalech. Jejím snem však bylo vytvářet kulturní prostředí přímo bez podpory nadnárodních značek. Proto začala spolupracovat s českými producenty na marketingových strategiích pro výstavy a koncerty zahraničních interpretů. V současné době se věnuje i talent bookingu. Mimo jiné také podporuje nové tváře na české hudební scéně, přes které se dostala i k produkci a režii videoklipů.

„Kulturní akce, jak na poli marketingu, tak produkce mě provázejí celý můj život. Proto vím, jaká dřina se za nimi skrývá, aby vše hladce dopadlo. Satisfakce, která přichází ze strany fanoušků po uskutečněné akci je motor, který nás žene dopředu. Bohužel přímé emoce fanoušků teď z kulturního světa vymizely, proto jsem se rozhodla, že nebudu jen přihlížet a přidám ruku k dílu v asociaci APPOK.“ - Romana Jedličková

PRACOVNÍ SKUPINA

Z našich členů a právních zástupců vzniká Pracovní skupina, která zpracovává podněty k jednání s vládou. Pokud se chcete stát aktivními členy, informujte nás o tom ve formulář v záložce - přidejte se k nám.

  1. Viliam Ďuriš – CEO, JVS Group s.r.o.

  2. Janis Sidovský – CEO, Celebrity management s.r.o.

  3. Jana Heřmánková – CEO, T SERVIS s.r.o.

  4. Romana Jedličková – Marketing v kultuře, OSVČ

  5. David Urban – CEO, D Smack U Promotion s.r.o.

  6. Matěj Štěpán – CEO  Shameless, s.r.o a Sinch, s.r.o.

  7. Martin Beck, CEO BSB Professional service s.r.o

  8. Robert Schaffer – Generální ředitel Bestsport a O2 arena

  9. Cyril Hořánek – technická produkce / poradce

  10. Květa Havelková - tisková mluvčí, JVS Group s.r.o.

 

  Ostatní členové pracovní skupiny budou zveřejněni již brzy.

urban_012.jpg

David Urban patří mezi veterány branže v České republice.

Začínal v roce 1993 jako DJ v klubu Bunkr a na Rádiu 1. V té době pořádal i první koncerty a založil D Smack U Promotion. Stál za festivaly Jelení Příkop na Pražském hradě v roce 1998, či potom Go Planet Roxy v Táboře a mnoha dalšími. V letech 1998 až 2005 organizoval koncerty v klubu Roxy. Během 27 let činnosti přivezl do Prahy významné umělce jako Franz Ferdinand, Marilyn Manson, Parov Stelar, George Ezra, The xx, Pixies, QOTSA, Interpol, Hurts, Faithless či Underworld.

 

Od samého počátku v roce 2010 se podílí na dramaturgii slovenského festivalu Grape. V současné době jsou domovskou scénou pro jeho klubové koncerty Lucerna Music Bar, klub Futurum a Café V lese.

urban_01.jpg

Matěj Štěpán přes deset let působí v oblasti lidských zdrojů pro segment kultury, během kterých došel od brigády bedňáka při škole až k vybudování crewingové firmy, která je nyní největší svého druhu na českém trhu.

 

Hlavní činností Shameless s.r.o. je organizace a poskytování technických pracovníků pro kulturní akce, kteří se jen v minulém roce podíleli na více jak 2500 akcích. Společnost mimo jiné kompletně zajistila technický personál a produkční support pro koncerty Eda Sheerana, který se návštěvností zařadily mezi ty vůbec největší v historii České republiky. Vedle řízení společnosti se věnuje řadě dalších činností v rámci technické přípravy a odbavení kulturních akcí, jako je produkce či stagemanagement. Sesterská společnost Sinch, s.r.o. vyvíjí personální aplikaci, která umožňuje komplexní organizaci pracovníků a správu objednávek. Know how získané z řízení lidských zdrojů přenáší do software na jejich správu.

beck_2.jpg

Martin Beck je v oblasti kultury a sportu od roku 1998 kdy se svými partnery založili společnost zabývajici se bezpečností na akcích.  Věnuje se plánování a nastavovaní bezpečnosti na kulturních a sportovních akcích.

V posledni době se věnuje “venue safety” prošel několika kurzy  v Anglii např.  Level 5 Diploma Crowd Science and Risk Analysis, Psychology of Crowd Safety Management by John Drury University of Sussex, Event Control Room Operator, nadále hledá příležitosti se učit nové věci ohledně bezpečnosti a zdraví jak navštěvníků a učinkujících tak pořadatelů na akcich.

 

BSB Professional service s.r.o. je jedna z nejstálejších bezpečnostních agentur v ČR zabývající se převážně Event Safety, od roku 1998 spolupracovala na všech velkých kulturních a sportovních akcí. Klienti: Red Bull, Live Nation, Škodovka, Nike, Pragokoncert, atd...

Akce: Edd Sheeran, Rolling Stones, Lucie Tour 2019, Machac, 17.Listopad, atd...

shaffer2.jpg

Robert Schaffer je od roku 2011 generální ředitel a předseda představenstva společnosti Bestsport, a.s., která vlastní a provozuje O2 arenu a O2 universum. 

 

O2 arena je s kapacitou přesahující 20 tisíc lidí jednou z nejmodernějších arén v Evropě. V roce 2019 oslavila 15 let své existence a desetimiliontého návštěvníka. Průměrně se v libeňské hale koná 100 akcí ročně. 

O2 universum, multifunkční kongresové a kulturní centrum přímo propojené s O2 arenou, je ve srovnání s prestižními multifunkčními komplexy po celém světě unikátní. Disponuje 21 sály a celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Za první tři měsíce od otevření navštívilo O2 universum téměř 53 000 diváků.

Kromě pronájmu obou objektů je rostoucí činností společnosti Bestsport, a.s. i pořadatelská a spolupořadatelská činnost. V roce 2019 uspořádala společnost přes tři desítky akcí. Bestsport zároveň provozuje přilehlý parkovací dům.

ČLENOVÉ / VEŘEJNÍ PODPOROVATELÉ

Seznam aktivních členů a podporovatelů od nichž jsme obdrželi souhlas ke zveřejnění v této sekci na webu appok.cz. Pokud se chcete stát členem / veřejným podporovatelem, přidejte se k nám - zde.

PRÁVNICKÉ OSOBY

FYZICKÉ OSOBY

Pro více informací kontaktujte info@appok.cz

bottom of page