top of page

15.6.

Rozhovor na ČT24 se zakládajícím členem asociace APPOK Viliamem Ďurišem. Hlavním tématem bylo rozvolňování kulturních akcí. Interview vedl Daniel Tkáč - zde.

27.5.

Diskuze - Koncert pro 100 milionu Jedním z diskutujících byla i zakladatelka APPOK - Jana Heřmánková, zastupující technické profese - zde.

21.5.

Věříme, že všechny připravovaná opatření k rozvolnění povedou ke kulturnímu podzimu, jak jsme zvyklí. Připravujeme hygienicko - bezpečnostní manuál, který bude myslet na diváky i personál - zde.

15.5.

Ministerstvo zdravotnictví dnes představilo podmínky, za jakých se může obnovit další část provozů a služeb. Hromadné akce včetně těch ve vnitřních prostorách budou od 25. května povoleny nejvýše pro 300 osob - zde.

12.5.

Jednání ministra kultury ČR se zástupci APPOK proběhlo úspěšně. Tisková zpráva z jednání - zde.

12.5.

V hlavní zprávách na CNN Prima NEWS, se ministr kultury Lubomír Zaorálek vyjadřoval k situaci voucherů na kulturu. Zástupci APPOK se mu na společném jednání snažili vysvětlit, že zákon o voucherech má dosud plno nejasností, které je nutné dořešit dříve, než bude zákon finálně schválen - více zde.

05.5.

Zaslán druhý otevřený dopis vládě za asociaci APPOK - více zde.

29.4.

„Dostali jsme se do situace, kdy cítíme, že jsme na naprostém okraji zájmu, protože kdo by šel teď na koncert, do divadla, výstavu. Koho zajímá, jestli jeho oblíbená kapela přijede v červnu nebo v září anebo až příští rok? Koho by teď zajímala kultura! Možná se lidé ptají, co se zakoupenými vstupenkami? Ale především je tu stěžejní otázka, co bude nyní s firmami, které tyto akce zajišťují,“ říká zakládající členka Asociace APPOK a ředitelka firmy T SERVIS Jana Heřmánková. Více zde.

28.4.

Čekat až se koronaviru definitivně zbavíme, a pak přijít s náhradami škod, pohřbí spoustu malých i středních podnikatelů. APPOK apeluje na vládu, aby se nezapomnělo na lidi pracující v kultuře. Více zde.

27.4.

Do kina a do bazénu se už brzy dostaneme, na velké koncerty bohužel ne. Je bazén bezpečnější než koncertní sál? APPOK bude hledat cesty, jak uskutečnit alespoň v omezené míře koncerty a divadelní a muzikálová představení. Více zde.

27.4.

Hledat právní kličky se nevyplácí. Mnoho podnikatelů se chystá žalovat stát o ušlý zisk. APPOK jedná s právníky, jak na celou nově vzniklou situaci bude reagovat. Rozhovor s advokátem Tomášem Sokolem - zde.

24.4.

Vláda představila nový harmonogram otevření provozoven, restaurací a služeb. Vše by se mělo o 14 dnů urychlit. Přesné detaily a podmínky se postupně zveřejňují. Projděte si přehledný harmonogram, kdy se co bude otevírat podle zrychleného scénáře - zde.

23.4.

Soud ve čtvrtek zrušil s účinností od nadcházejícího pondělí 27. dubna čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která v souvislosti s koronavirovou pandemií omezila volný pohyb, maloobchod a služby. Podle něj jsou nezákonná - více zde.

23.4.

Nově jsme zveřejnili další dva členy pracovní skupiny - Davida Urbana, D Smack U Promotion a Matěje Štěpána, Shameless - více zde

17.4.

Novým zakládajícím členem asociace APPOK se stává Janis Sidovský - více o něm zde.

17.4.

Asociace Appok stmelila producenty a promotéry! Viliam Ďuriš v rozhovoru pro Právo Novinky upozorňuje na to, že velcí promotéři a producenti možná vydrží, ale padnou ti, kteří pro ně pracují. - rozhovor zde.

15.4.

Viliam Ďuriš, jeden ze zakladatelů asociace APPOK v rozhovoru pro ČT24 - rozhovor zde.

14.4.

Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností - více zde.

9.4.

Rozhovor na ČT24 s Lubomírem Zaorálkem, ministrem kultury, kde došlo i na téma nově vzniklé asociace APPOK - rozhovor zde.

8.4.

Zaslán dopis vládě za asociaci APPOK- více zde.

2.4.

Zakládajícími členy asociace APPOK jsou - Viliam Ďuriš, Jana Heřmánková a Romana Jedličková - více o nich zde.

2.4.

Založení asociace APPOK - tisková zpráva zde

bottom of page